poniedziałek, 17 grudnia 2012Święta tuż, tuż...
Choinka, ozdoby świąteczne, kolędy i oczywiście prezenty. Czas wyciszenia i radości. Czas, kiedy najbardziej brakuje nam tych, którzy odeszli. 
W tym roku hasłem przewodnim okresu przedświątecznego jest Koniec Świata.
Który to już w moim życiu? Nie pamiętam. 
Dla mnie to sygnał do refleksji - co mogę zmienić w swoim życiu, co mogę zrobić, żeby wszystkim wokół, mnie również, żyło się lepiej. 
Ciekawe, że ten koniec świata wypada dokładnie w piątek przed Świętami, kiedy to większość ludzi rozpoczyna wolne. To wręcz fantastyczny czas.
Boże Narodzenie to symbol narodzin, symbol nowej epoki. Zapomnijmy o przeszłości, przestańmy zamartwiać się o przyszłość.
Skupmy się na chwili obecnej, cieszmy się każdą sekundą spędzaną z najbliższymi, niech cała nasza uwaga koncentruje się na wspólnym przeżywaniu radości.
Pamiętajmy, że życie biegnie bardzo szybko i odkładając te najważniejsze sprawy na potem możemy nie zdążyć. Jeżeli chcesz do kogoś zadzwonić, zadzwoń teraz. Jeżeli chcesz powiedzieć komuś jak bardzo go kochasz to teraz jest najwłaściwszy moment. Jeżeli ktoś ważny dla Ciebie chce z Tobą porozmawiać, znajdź czas dla niego. Ta chwila już się nie powtórzy. Pamiętaj o tym. 

Kochani życzę Wam, 
nowego spojrzenia na siebie, 
niekończących się pokładów radości i miłości 
oraz
 spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych osób
 i oczywiście najwspanialszych prezentów.

środa, 5 grudnia 2012

Prezenty ...Często zadawane przez kobiety pytanie to:  co mogę kupić mężczyźnie na .... każdy może dodać tu odpowiednią okazję. Kobiecie można kupić kosmetyk, zabieg w Spa i duże prawdopodobieństwo, że będzie zadowolona a mężczyźnie...
Oczywiście możemy kupić kolejny krawat czy też koszulę, rozwiązaniem bywa ciekawa książka czy też gadżety elektroniczne ale co zrobić, kiedy nie bardzo się znamy lub też nie do końca wiemy co mogłoby ucieszyć naszego obdarowywanego? Czy jednak Spa może być alternatywą?
Odpowiadam więc zdecydowanie, że może. Zastanówmy się jednak czy nasz mężczyzna chadza do kosmetyczki czy ma to być jego pierwsza wizyta w podobnym miejscu.
Jeżeli jest bywalcem salonów kosmetycznych to spokojnie możemy sprawić mu w prezencie męski zabieg taki jak: mikrodermabrazja, fale radiowe, masaż twarzy czy też zabieg łagodzący skórę po goleniu i niwelujący zapalenie mieszków włosowych.
Jeżeli jednak nasz mężczyzna uważa takie zabiegi za niemęskie zdecydowanie bardziej odpowiednim będzie wybranie jednego z tak szerokiej gamy masaży. Możemy wybierać od relaksujących  po masaże sportowe. W tym przypadku warto poradzić się fachowców a prezent na pewno usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybrednego przedstawiciela płci męskiej.
Masaże w Polsce są jeszcze mocno niedoceniane. Wciąż jeszcze myślimy o nich dopiero przy bólach kręgosłupa czyli doceniamy ich zalety lecznicze. Zapominamy a może nie wiemy, że masaż ma doskonałe działanie profilaktyczne. Zamiast czekać aż zacznie nas boleć lepiej rozluźnić i wzmocnić mięśnie zanim dopadną nas nieprzyjemne dolegliwości ruchowe.
Dużą grupą, która szczególnie mocno bagatelizuje swoje problemy są właśnie mężczyźnie. Droga kobieto, jak to zwykle bywa i tym razem warto pomyśleć za Niego. Zadbaj o jego relaks a dzięki temu unikniesz biegania koło "cierpiącego" Onego.
A jak podoba Wam się masaż "Dla dwojga" ? Czyż to nie jest doskonały prezent? Damy swojemu mężczyźnie w prezencie masaż oraz miło spędzony wspólnie czas. To naprawdę doskonały pomysł ;)