wtorek, 27 listopada 2012

Pomysły na prezent.Wielkimi krokami zbliżają się Andrzejki, zaraz potem Mikołajki a zanim się oglądniemy będziemy wypatrywać Świąt i prezentów pod choinką.
Często zastanawiamy się co może sprawić przyjemność naszym bliskim. Chcemy, żeby prezent był atrakcyjny, ładnie zapakowany a często również myślimy o tym, żeby był praktyczny.
Dla bliskich osób wręczenie bonu wartościowego to niekoniecznie najlepszy pomysł. Przecież sami oczekujemy na pomysłowość naszych najbliższych. Zdecydowanie korzystniej wybrać zaproszenie/bilety na koncert, spektakl, zabiegi kosmetyczne czy też masaże a może wspólny wypad na weekend. (i mamy również prezent dla siebie;)
W przypadku prezentów "do rozpakowania", kiedy już zaopatrzyliśmy wszystkich w odpowiednią ilość skarpetek, krawatów, piżam, ręczników, szalików czy też rękawiczek a na brak koszul czy też swetrów nie narzekają pomyślmy raczej o oryginalnej biżuterii i dobrej klasy kosmetykach. Znając upodobania zapachowe możemy również pomyśleć, jeżeli nawet nie o flakoniku perfum, to małej próbce zapachu lub zapachów. Jeżeli się spodoba pomysł na następną okazję będziemy mieli gotowy.
Gdzie możemy udać się po nietuzinkową biżuterię?
Namawiam do odwiedzenia sklepów Kate&Kate. To tutaj znajdziecie bardzo krótkie serie, czasami nawet może to być tylko 1 sztuka na świecie, oryginalnej biżuterii wykonanej przez znanych artystów. Jeżeli macie problem co może podobać się obdarowywanej osobie to w Krakowie warto przejść się na Jana 16 i porozmawiać z Panią Ulą a problem na pewno zostanie rozwiązany.
Podobnie rzecz ma się z perfumami. Często słyszę od znajomych - perfumy? Lepiej nie kupować na prezent bo można nie utrafić z zapachem. I jest w tym bardzo dużo prawdy. Jak sprawdzić czy dany zapach jest odpowiedni? No cóż, nie pozostaje nic innego jak albo dać próbkę zapachu do powąchania albo...
Tu zapraszam do Perfumerii LuLua na Józefa 22 w Krakowie. Jestem przekonana, że jeżeli tylko potrafimy opowiedzieć jaki rodzaj zapachu używa osoba, dla której kupujemy prezent, otrzymacie idealną podpowiedź.
I na koniec zostały nam kosmetyki. Skąd mamy wiedzieć, że te, które kupimy będą odpowiednie dla obdarowywanej osoby?
Po pierwsze warto abyśmy raczej pomyśleli o kosmeceutykach a nie dostępnych powszechnie kosmetykach. (o nich już niedługo).To powód, dla którego powinniśmy się udać do Salonów Kosmetycznych posiadających kosmoceutyki w swojej ofercie i oczywiście zapraszam w tym przypadku do Ginger.
Po drugie warto porozmawiać z kosmetologiem aby podpowiedział "bezpieczny" kosmetyk, z którego bliska nam osoba na pewno będzie zadowolona. Nie obawiajmy się, że taki prezent może być za drogi. Spokojnie można go dobrać również do naszych preferencji cenowych.
I na koniec ostatnia rada - pomyślmy o prezentach odpowiednio wcześniej a wtedy zakupy te sprawią nam dużo radości i unikniemy niepotrzebnego nam stresu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz